USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
  • Kontakter

Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes

ex. Fiesta Inn Queretaro Constituyentes

Avanceret Booking
2026-09-26
2026-09-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

66

Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes 4*

 Gratis WiFi

Gratis Wi-Fi på offentlige områder

 24-timers service

24-timers Reception

 Swimmingpool

Udendørs pool

 Fitness/Motionscenter

Fitnesscenter

 Røgfrit/Ikke-ryger

Ikke-ryger værelser

 Børnevenlig

Tremmesenge/vugger

 Aircondition

Klimaanlæg

 Kæledyr ikke tilladt

Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes ligger i Centrale Queretaro område og tilbyder WiFi i offentlige områder, en swimmingpool og et fitnesscenter. Gæster, som rejser i bil, kan også benytte en parkeringsplads på stedet.

Hovedseværdigheder i Querétaro, såsom Tyrefægtningsarenaen Plaza Santa Maria og Centrum er placeret i nærheden. Beliggende indenfor 20 minutter gå afstand fra Querétaros centrum. Gæsterne vil finde et kommercielt center og et butikscenter i nærheden af hotellet. Det nærmeste busstoppested er Alameda, inden for kun 750 meter.

Hotellet serverer en gratis kontinental dagligt. Gæsterne kan spise på El Bacha og Taquerias Chemao som ligger inden for 15 minutters gang væk.

  • Lokale seværdigheder
  • Monumento a la Bandera
    2,7 km
  • Campus Ciudad Universitaria
    3,2 km
  • Plaza Galeria indkøbscenter
    2,7 km
  • Francisco I. Madero
    2,2 km
  • Cerro de Las Campanas-nationalparken
    3 km
  • Mercado de Madero
    2,2 km
  • Instituto Tecnologico de Queretaro
    2,8 km
  • Tyrefægtningsarenaen Plaza Santa Maria
    2,6 km
  • Monumento a los Ninos Heroes
    3 km
  • Lufthavne
  • Queretaro Lufthavn
    33 km

På hotellet

General

  • Ikke-ryger værelser
  • Gratis Wi-Fi på offentlige områder
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • 24-timers Reception
  • Kæledyr ikke tilladt
  • Elevator

Aktiviteter og afslapning

  • Udendørs pool
  • Fitnesscenter

Services

  • Husholdning
  • Vaskeri

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Minibar
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Strygeservice
  • Badekar
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV
  • Telefon med direkte linje
  • AM/FM vækkeur
  • Tremmesenge/vugger
  • Parketgulv

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 13:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor langt er byens centrum fra Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes?

    Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes.
  • 🚗

    Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes?

    Du kan parkere dit køretøj på et Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes ved en parkeringsplads.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i det 4-stjernede Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes?

    Den gennemsnitlige værelsespris i det 4-stjernede Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes er 70$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • ❓

    Hvilke betalingsformer er tilgængelige på det Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes?

    Gæsterne på det Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes kan betale med Mastercard, American Express og Visum.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper tilbydes i Querétaro hotellet?

    På Querétaro hotellet kan gæster vælge mellem Værelse Superior med en kingsize-seng, Værelse Deluxe med en kingsize-seng og Værelse Superior med en queensize-seng.
  • ❓

    Hvilken slags pool er der på det Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes?

    Der er en swimmingpool på Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-26
2026-09-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Fiesta Inn Express Queretaro Constituyentes, Mexico

Av. Constituyentes Oriente 40, Querétaro, Mexico

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © mejor-hoteles-elbajio.com

All rights reserved